02144011917مشاوره رایگان
جستجو
ژئوتکستایل

ژئوتکستایل

از ژئوتکستایل برای آماده نمودن، تفکیک نمودن، زهکشی خوب و ایده آل، افزایش دادن  توانایی باربری آسفالت و خاک، بالابردن عمر حیات با فایده آسفالت، نگهداری سازه‌ای از ساحل ها و بندرها، نشست همگون در سازه‌های دریایی همچون موج شکن‌ها، نگهداری زمین‌های در حال فرسایش، نگهداری از لایه بالاست در راه‌آهن، بالابردن  قابلیت باربری بستر راه و راه‌آهن، نگهداری از لایه ‌های ژئوممبران و خیلی از موردهای دیگر استفاده  می‌شود. ژئوتکستایل ها به طور معمول به صورت پارچه ی بافته یا نبافته تولید می‌شوند.

ژئوتکستایل عمدتا به بافته هایی غیر قابل نفوذ با پایه پلیمری می‌گویند که در پروژه‌ های عمرانی (خاکی) به کار گرفته می‌شوند. لذا بیشتر به طور مستقیم با خاک درگیر می‌باشند. با توجه به ساختار پلیمری این وسیله ها، در تماس در زمان زیاد با خاک و دیگر عامل های شیمیایی کیفیت و خاصیت خود را از دست نمی‌دهند.

بسته به گونه و محلی که باید استفاده گردد، ژئوتکستایل می‌تواند عملکرد های متفاوتی داشته باشد. به عنوان نمونه زمانی که می‌خواهید دو لایه خاک درشت دانه و ریزدانه را از هم تفکیک نمایید، از آن به منظور لایه تفکیک کننده استفاده می‌شود. به جهت فیلتراسیون و تفکیک سازی دانه‌های خاکی از آب در موردهایی که داخل شدن ذرات ریزدانه خاکی باعث ایجاد خلل در سیستم می‌گردد می‌توان از یک لایه ژئوتکستایل در طی راه حرکت آب به کار گرفت.

ژئوتکستایل چیست

همچنین به جهت نگهداری از دیگر محصول های ژئوسنتتیکی مثل ژئوممبران‌ها در مکانهایی که امکان صدمه به ژئوممبران بیشتر است، می‌توان از ژئوتکستایل به منظور یک لایه نگهدارنده و به وجود آوردن یک بستر ایده آل جهت نصب ژئوممبران‌ها استفاده کرد. ژئوتکستایل‌ها در دو گونه کلی نبافته و بافته ساخته می‌شوند. از گونه بافته نیز در استفاده های مسلح کردن خاک مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جهت اینکه خاک ذاتا قابلیت تحمل نیروی کششی را ندارد، با قرار دادن ژئوتکستایل بافته می‌توان کار تحمل نیروهای کششی وارد شده به خاکریز را به دوش گونه بافته‌ی آن واگذار نمود و از از بین رفتن توده خاکریز یا شیروانی پیشگیری نمود.

لذا از ژئوتکستایل نبافته به عنوان لایه تفکیک ساز، لایه فیلتر و لایه نگهدارنده و از ژئوتکستایل بافته به عنوان تسلیح کننده داخل توده خاکریز به کار گیری می‌شود .

با خواص فیزیکی و مکانیکی مانند استحکام، نفوذ پذیری ایده آل مقاومت در مقابل سوراخ شدگی و از همه اساس تر مقاومت کششی زیاد آنها نسبت به اوزان خود سبب به وجود آمدن طیف گسترده ای از استفاده این محصول درپروژه های عمرانی شده است.

کاربرد ژئوتکستایل

کاربرد ژئوتکستایل

در زیر به صورت خلاصه به  کاربردهای ژئوتکستایل می‌پردازیم:

زهکشی : ژئوتکستایل ها آب مازاد موجود در سازه ها مانند آب باران یا مازاد آب را به طور موثر از خاک جمع آوری و تخلیه می‌کنند.

فیلتراسیون : ژئوتکستایل ما جریان هیدرولیکی برتر و حفظ خاک را فراهم می‌کند، که باعث می‌شود آنها برای فیلتراسیون در برنامه های زهکشی زیر سطح و زیر سیستم های زره ​​پوش سخت مناسب باشند.

جدایی : ژئوتکستایل برای جاده های آسفالته و آسفالته، که در آن شرایط زمین به خطر افتاده است، استفاده می‌شود. به عنوان یک لایه جداسازی، ژئوتکستایل می‌تواند به جلوگیری از اختلاط مواد غیر مشابه کمک کند، به عمر عملکرد جاده بیفزاید و ضخامت کلی قسمت جاده را با نیاز به مصالح کمتری در هنگام ساخت کاهش دهد.

ژئوتکستایل نبافته

ژئوتکستایل برای تقویت : از ژئوتکستایل های با مقاومت بالا می‌توان برای تقویت سازه های خاکی استفاده کرد زیرا ممکن است مقاومت نوار یا رشته درون پارچه متناسب با کاربردهای خاص افزایش یابد. با تشکر از مقاومت کششی بالا، آنها یک راه حل تقویت کننده ایده آل هستند.

محافظت : با توجه به ضخامت و وزن ثابت ژئوتکستایل ما، آنها از بالشتک و محافظت کافی برای سیستم های آستر حیاتی برخوردار هستند.

این گونه محصولات با دو مدل الیاف از جنس پلی پروپلین و پلی استرمقاوم در مقابل اشعه ساخته می‌شود از سایر استفاده های ژئوتکستایل می‌توان به قوا بخشیدن به زیرسازی، زهکشی، به وجود آوردن بافت سنگین مثل بتون، شهرسازی و ایجاد جاده ها، نگهداری و مستحکم کردن خاکریزها روی خاک نرم و به منظور سیل بند، صداگیر، پوشش دهنده، ذکر کرد.

به احتمال زیاد با عایق های ساختمانی خیلی فراوانی آشنا شده اید، که هر کدام دارای فواید و استفاده های گوناگونی بوده‌اند. یکی از مثال های خوب و مناسب پوشش عمرانی، پوشش های پلیمری ژئوتکستایل است. این عایق ها به منظور نگهدارنده هایی جهت محکم سازی خاک، برای انجام کارکرد های ساختمانی به کار گرفته می‌شوند.

ژئوتکستایل

عایق های ژئوتکستایل را می‌توانید در نمونه های بی شماری مانند دو گونه بافته شده و نبافته شده تهیه نمایید. هر یک از این نمونه های عایق ژئو دارای استفاده ای مختلف بوده و قابلیت های ویژه خود را دارند.

این عایق ها اصولا به خاطر داراربودن قابلیتهای خیلی فراوان، به محبوبیت رسیده‌اند. در زمان نصب و به کارگیری از صفحات ژئو احتیاجی به داشتن مهارت زیادی نخواهیم داشت. چون این صفحات در مدتی کوتاه و آسان نصب می‌گردند. از طرفی دیگر به سبب داشتن دوام زیاد در مقابل عامل های طبیعی، می‌توان از آنها در عمران و ساختمان سازی نیز به کاز گرفت.

صفحات عایقی ژئوتکستایل قدرت زیادی در محافظت از ذرات خاک در مکان خود داشته و از طرفی دیگر این صفحات به مقدار قابل توجهی مقاومت الکتریکی را در خود قرار داده‌اند. این صفحات با به کارگیری از شیوه ها و مصالح متفاوتی ساخته می‌شوند.

به همین جهت اگر احتیاج به کاربرد از هر گونه صفحات ژئوتکستایل داشتید، بایستی شرایط فیزیکی، شرایط مکانیکی و مقدار دوام مورد احتیاج خود را بررسی کنید، بعد به گزینش یکی از نمونه های صفحات ژئو بپردازید. هر نمونه از الیاف بافته شده و بافته نشده ای که ساخته می‌شوند، جهت کار های بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این صفحات ژئوتکستایل را می‌توان در راستای ساخت راه آهن، تونل، دریاچه های مصنوعی، نگهداری از ژئوممبران و .. به کار گرفت. لذا استفاده بسیار از این صفحات، سبب دیگری بر محبوب شدن آنها محسوب می‌شود.

قیمت ژئوتکستایل

با توجه به نوسانات موجود در بازار مواد اولیه لذا قیمت ژئوتکستایل نیز متغییر می‌باشد از این جهت برای استعلام بروز قیمت با همکاران ما تماس بگیرد. ژئوتکستایل ها در وزن های مختلفی تولید می‌شوند از گرماژ 250 گرم تا  800 گرم و بعضی اوقات بیشتر. با توجه به محل و نوع استفاده از ژئوتکستایل نوع بافته یا نبافته و اینکه چه گرماژی استفاده بشه رابطه ی مستقیمی در قیمت ژئوتکستایل دارد.

قیمت ژئوتکستایل

قطعا کارخانه پارساب با ساخت باکیفیت ترین و مرغوب ترین ژئوتکستایل تمام سعی خود را بر این دارد تا قیمت تمام شده ی این محصول نیز پایین باشد . تضمین بهترین کیفیت و بهترین قیمت رو از پارساب بخواهید.