02144011917مشاوره رایگان
جستجو
ژئوممبران – تولید کننده ژئوممبران – فروش و نصب ژئوممبران

ژئوممبران – تولید کننده ژئوممبران – فروش و نصب ژئوممبران

ژئوممبران ها مواد نازک ( با ضخامت های مختلف) و انعطاف پذیری هستند که در کارخانه ها و در یک محیط کنترل شده تولید می شوند. ژئوممبران ها می توانند نفوذ پذیر یا نفوذ ناپذیر باشند. ژئوممبرانهای غیرقابل نفوذ اغلب به عنوان عایق آب در سازه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند ، در حالی که ژئوممبران های نفوذ پذیر برای عبور آب نشتب و بدون نفوذ خاک استفاده می شوند. اگر ژئوممبران با ژئوتکستایل مرتبط باشد ، آن را “ژئوکامپوزیت” می نامند.

کنترل نشتی رطوبت، فقط یکی از کاربردهای ژئوممبران است. همچنین می توان از این ورق ها در کار با کانال ها ، مخازن ، حوضچه های ذخیره سازی ، سدها و تونل ها ، روف گاردن ، لندفیل دفن زباله و … استفاده کرد. در اروپا از ژئوممبران ها برای ترمیم سدهای بتونی و سنگ تراشی قدیمی استفاده شده است.

ژئوممبران چیست

ژئوممبران ها آسترهای غشایی مصنوعی یا موانعی هستند که برای کنترل انتقال مایعات در یک پروژه ، سازه یا سیستم ساخته شده توسط بشر استفاده می شوند. آنها از ورق های پلیمری پیوسته نسبتاً نازکی ساخته می شوند.

ژئوممبران ها از سال 1959 در آببند ها استفاده می شود و استفاده از آنها در سازه های هیدروپاور همچنان رو به رشد است. از ژئوممبران ها به عنوان پوشش و عایق کاری در بازسازی و ساخت و سازهای جدید استفاده می شود. عمر یک ژئوممبران می تواند به اندازه 2 ماه یا بالای 80 سال باشد. که این طول عمر بستگی به کیفیت و شرایط محیطی دارد.

همانطور که تعریف شده است ، یک ژئوممبران غشایی است که اساساً نفوذناپذیر است و با فونداسیون ، خاک ، زمین سنگی یا هر ماده مرتبط با مهندسی ژئوتکنیک به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از یک پروژه ، سازه یا سیستم ساخته شده توسط بشر استفاده می شود. انواع مختلف ژئوممبران از جمله پلی وینیل کلراید (PVC) ، پلی اتیلن کلر دار (CPE) ، پلی اتیلن کلروسولفوناته (CSPE) ، لاستیک پروپیلن اتیلن (EPDM) ، پلی پروپیلن (PP) ، پلی اتیلن خطی با چگالی کم (LLDPE) ، پلی اتیلن با چگالی متوسط وجود دارد (MDPE) و غیره می باشد. که توجه داشته باشید ژئوممبران پلی اتیلن با چگالی سنگین به اصطلاح HDPE که متداول ترین نوع ژئوممبران مورد استفاده در تأسیسات است.

نب ژئوممبران

ژئوممبران ورق هایی هستند میتواند بعنوان عایق در مقابل رطوبت و گاز  استفاده شوند. این ورق ها  بدون نیاز به زیر ساختی خاص به راحتی قابل استفاده می باشند. ورق های ژئوممبران با استفاده از روش هایی مانند جوش حرارتی یا روشهایی دیگر در کنار هم قرار نصب می شوند.

بطور معمول ورق های ژئوممبران دارای عرض1، 2، 5 و 7 متر می باشند، و ضخامت های معمول از 0.75 ، 1 ، 1.5 ، 2 ، 2.5 و 3 متناسب با نوع پروژه تولید می شود. طول هر رول میتواند متفاوت باشد و با توجه به نیاز خریدار در طول های متفاوتی رول شود.

عملکردهای ژئوممبران چیست؟

ژئوممبران میتوانند عملکرد تفکیکی ، زهکشی ، تقویتی و محافظتی و غیره را دارد.

عملکرد تفکیکی (Separation) :

جداسازی مصالح ساختمانی (خاک و شن و ماسه ، خاک و بتن و غیره) با خصوصیات فیزیکی مختلف مانند اندازه ذرات ، توزیع، غلظت و استحکام و چگالی و غیره

ژئوممبران

عملکرد زه کشی (Drainage):

ورق های ژئوممبران می توانند یک کانال زهکشی در داخل خاک ایجاد کند و مایع یا گاز اضافی را از ساختار خاک خارج کند

عملکرد تقویت (Reinforcement):

از ژدوممبران های  HDPE می توان برای افزایش مقاومت در برابر کشش و مقاومت در برابر توانایی تغییر شکل خاک استفاده کرد ، در ضمن ثبات ساختار ساختمان و کیفیت خاک را بهبود می بخشد.

عملکرد حفاظتی (Protection):

ورق های ژئوممبران میتوانند در هنگام تماس آب با خاک، به طور موثری تنش های شدید را برای جلوگیری از تخریب خاک توسط نیروهای خارجی ، پخش ، انتقال یا تجزیه كند .

اساساً از ژئوممبران ها در هرجایی که هدف حبس مواد باشد ، استفاده می شود: آب تمیز ، فاضلاب ، بخار ، خاک ، مواد شیمیایی یا خطرناک یا هر ماده دیگری که اجازه خروج از فضای تعیین شده خود نداشته باشد.

خرید ژئوممبران

از آنجا که در صورت عدم مدیریت صحیح مایعات روان ، استخرها ، ساختمان ها و یخبندان (و حتی بخارات) می تواند بسیار ویرانگر باشد ، این غشا های ژئوممبران این امکان را به صنایع داده تا به توسعه و پشتیبانی پروژه های بیشتری نسبت به گذشته بپردازند.

مزایا ژئوممبران

مزایای ژئوممبران

 • مقاومت ورق های ژئوممبران در برابر دمای ۴۰- درجه الی 8۰+ درجه سانتی گراد.
 • مقاومت در برابر اشعه UV خورشید بواسطه داشتن کربن بلک
 • مقاومت بالا در واکنش ها و مواد شیمیایی مانند اسیدها، بازها و نمک ها به واسطه داشتن آنتی اکسیدان.
 • مقاومت در برابر عوامل بیولوژیکی و محیطی نظیر علف های هرز ، جوندگان ، باکتری ها ، جلبک ها و نور آفتاب، یخ زدگی و …

مزایا ژئوممبران

 • ظرفیت بالای ورق های ژئوممبران در ترک خوردگی، ضربه و فشار
 • عایق بندی با کیفیت و نفوذ ناپذیری بسیار بالای ورقژئوممبران  ( تقریباً ۱۰۰% ).
 • طول عمر بسیار بالا ورقژئوممبراننسبت به روش های دیگر  ( بیش از ۸۰ سال ).
 • خاصیت ارتجاعی ورق های ژئوممبران و مقاومت در برابر حرکت گسل ها و زلزله تا ۷ برابر طول اولیه (مقاومت كششي بالا)
 • مقرون بصرفه بودن استفاده از ورق های ژئوممبران در پروژه های استخر، نسبت به استخرهای بتنی، سیمانی و سنگی.
 • صرفه جویی در زمان اجرای استخرژئوممبران نسبت به استخرهای سیمانی، بتنی یا سنگی.
 • نچسبیدن خزه و جلبک به کف و دیواره استخرژئوممبران.
 • عدم واكنش ورق های ژئوممبران با مواد ديگر.
 • مقاومت بالا در برابر رسوبات زيرزميني ناشي از گازهاي متان و هيدروكربن.
 • امکان ایجاد و توسعه زمین‌های کشاورزی در محیط‌ های نامساعد.
 • تولید سریع و حمل و نقل آسان ورق ها و دپوی آنها
 • تولید در عرض ها و ضخامت های مختلف متناسب برای هر پروژه ارایه تست های استاندارد
 • عملکرد به اثبات رسیده و ضمانت محصول
 • تولید طبق استاندارد های GRI GM13

ورق ژئوممبران از پلیمرهای مختلفی مانند پلی پروپلین PP، پلی اتیلن (HDPE ، LDPE ، LLDPE ، VLDPE) و یا پلی وینیل کلراید PVC ساخته شده است که هر کدام از این نوع ورق ها و مواد اولیه ساخت آنها  ، دارای کاربرد و مزیت های متفاوت می باشدو هر نوع از این ورق ها در شرایط و پروژه های خاص استفاده میشوند. به طور کلی انواع ژئوممبران ها در پروژهای عمرانی سد سازی، تونل سازی، صنعتی، کشاورزی، محیط زیستی و … مورد استفاده قرار می گیرند که در زیر به چند موزد اشاره جزیی می شود:

جدول ژئوممبران جدول ژئوممبران

آبزی پروری :در آبزی پروری از ورق های ژئوممبران می توان به عنوان استخر ماهی ، استخر میگو و سایر آبزیان استفاده کرد.

کشاورزی: ورق های ژئوممبران برای آب بندی و عایق کاری استخرهای ذخیر ه آب کشاورزی ، کانال های انتقال آب  و … استفاده می شود

محل های دفن زباله (لندفیل دفن زباله) : مخازن کاملاً ایزوله ای از محیط اطراف با ورقهای ژئوممبران جهت پوشش کف در دفن زباله ، پوشش آب بندی محل دفن زباله ، هدایت شیرابه و پوشش روی لندفیل ها جهت حبس گازهای ناشی از تجزیه زباله ها جهت تولید انرژی و کاهش تولید گازهای گلخانه ای و جلوگیری از ورود آب های ناشی از بارش باران به لندفیل،

سیستم تصفیه آب: ژئوممبرانها جهت ساخت لاگون‌ها، کانال‌های آبرسانی، استخر تصفیه فاضلاب یا تصفیه آب ،دریاچه‌های تفریحی مصنوعی و … اعمال می شود.

معدن: ژئوممبران HDPE برای صنعت معدن به عنوان استخر شستشو ، هیپ لیپینگ ، محوطه هیپ ، مخازن محلول ، مخازن ذخیره ، کنترل انتهای تراوش پس ماند و غیره استفاده می شود.

ژئوممبران pvc

نفت ، گاز و پتروشیمی

استفاده از ورق های ژئوممبران جهت ایزولاسیون فونداسیون مخازن نفتی، ایزولاسیون مسیر انتقال سوخت، حوضچه های اتش نشانی ، حوچه های تبخیر . عايق ثانويه براي مخازن سوخت و ذخيره مواد نفتي جهت جلوگيري از نشت به داخل خاك و آلودگي محيط زيست

فروش ژئوممبران تونل

تونل ها: استفاده از وزق های ژئوممبران اصولا از نوع PVC در تونل ها جهت عایق کاری در برابر آب های زیرزمینی و حفظ سازه های احداث شده در تونل ها از نشت آب به آنها.

ژئوممبران تونل

استخرهای تبخیری: استفاده از ورق های ژئوممبران در استخرهای تبخیری جهت تخلیص انواع نمک های معدنی از قبیل نمک طعام، نمک کلرید پتاسیم و غیره.

حفاظت از بتن (Concrete Protection) : استفاده از ورق های ژئوممبران در برابر مواد شیمیائی و جریان سیالاتی که موجب فرسایش یا آسیب دیدن در سطح بتن می شوند.

روف گاردن

گود ساختمان:

سایر برنامه ها شامل حفاظت از محیط زیست و بهداشت ، صرفه جویی در مصرف آب ، پروژه های شهرداری ، محوطه سازی ، صنایع پتروشیمی ، صنعت نمک ، کشاورزی و غیره می باشد

همانطور که گفته شد انواع ژئوممبران ها با مواد اولیه متفاوتی تولید می شوند که از معروف ترین این ورق های میتوان ورق های ژئوممبران پلی اتیلنی، پلی پروپیلن و پلی وتیل کلراید را نام برد. در زیر قصد داریم بطور خلاصه به تعریف و کاربرد هر یک از این ورق های ژئوممبران بپردازیم:

ژئوممبران پلی اتیلن

ژئوممبران پلی اتیلن

ژئوممبران های پلی اتیلن در کاربرد های خاصی مانند ایزولاسیون استخرها، لندفیل‌ها و مخازن استفاده شوند. زیرا این نوع ورق ها دارای ویژگی هایی از جمله :مقاومت شیمیایی و مکانیکی فوق‌العاده بالا، مقاومت بالا در برابر سوراخ شدگی و ضربه، مقاومت بسیار بالا در برابر اشعه UV، مقاومت در برابر پوسیدگی به واسطه آنتی اکسیدان، سهولت در استفاده و نصب و … می باشند.

ژئوممبران های پلی اتیلنی (PE) در مقایسه با ژئوممبران‌های دیگر به واسطه وجود مواد افزودنی مانند کربن بلک، دارای انعطاف‌پذیری پایینی می‌باشد. و استفاده از این ورق ها را برای کاربرد های با زوایای تند مشکل کرده است. بنابراین عمده‌ کاربرد این نوع ژئوممبران در استخرهای لندفیل‌ها و کشاورزی می‌باشد. ژئوممبران پلی اتیلنی خود به سه دسته LDPE, HDPE و VLDPE تقسیم می‌شود

ورق های ژئوممبران پلی اتیلن سنگین (high density polyethylene :HDPE)

ورق  ژئوممبران HDPE   از پلی اتیلن با چگالی بالا با رزین پلی اتیلن ویرجین (نو و غیر بازیافتی) فرموله شده است ، این نوع ورق ها با مقدار مشخص شده از کربن بلک ، آنتی اکسیدان ، ماده ضد کهنگی و فرسودگی و UV مقاومت در برابر اشعه ماورا بنفش ساخته شده است ، که باعث می شود ,ورق های ژئوممبران HDPE تولیدی این شرکت بسیار با کیفیت باشد در برابر اشعه ماورا بنفش مقاوم و برای شرایط محیطی متفاوت  مناسب باشد.

ژئوممبران های صاف ما توسط پیشرفته ترین خطوط تولید اتوماتیک ژئوممبران و تکنولوژی پیشرفته سه لایه مطابق با استاندارد GRI GM13 ساخته شده اند. در مقایسه با بتن سنتی ، آسفالت و خاک رس فشرده ، ژئوممبران صاف ژئوممبران HDPE بسیار مقرون به صرفه تر و به طور کلی کمترین هزینه را دارد ، با محیط زیست ایمن تر ، با دوام عالی ، مقاوم در برابر مواد شیمیایی ، استقرار سریع و حمل و نقل آسان می باشد.

ورقهای پلیمری از جنس پلی اتیلن سنگین با چگالی بالا (HDPE) شامل ۹۷% پلی اتیلن سنگین ، ۲٫۵% کربن سیاه و ۰٫۵% آنتی اکسیدان می باشد. تولید این ورق در ضخامت های ۰٫۵ – ۰٫۷۵ –1– ۱٫۵% – ۲ میلیمتر  و در رنگ های مختلف (سفید، آبی و مشکی و … )انجام می شود.

ورق های ژئوممبران HDPE به طور گسترده ای برای کانالها ، آبزی پروری ، استخرهای آبیاری، پوشش مخازن بتنی ، مهار فضولات حیوانی و … استفاده می شود ، سایر برنامه ها شامل محل های دفن زباله ، تالاب های تصفیه فاضلاب ، اکتشافات نفت و گاز ، نیروگاه ها و غیره است.

ژئوممبران پلی اتیلن خطی سبک (linear low density polyethylene: LLDPE)

ژئوممبران LLDPE توسط فرایند پلیمریزاسیون اتیلن (و سایر alpha-olefin  ها مانند بوتان و / یا اکتان) در فشار و دما کم تولید می شود. ژئوممبران های LLDPE به طور باورنکردنی انعطاف پذیر بوده و در صورت بروز تنش کشیده می شوند. قابل ذکر است که در برابر مواد شیمیایی بسیار مقاوم است.

ژئوممبران LLDPE از رزین های پلی اتیلن درجه 1 تولید می شود ، که انعطاف پذیری بسیار خوبی دارد و مقاومت فوق العاده ای در برابر دمای پایین و قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش خورشید را دارند.  این ورق ها با کیفیت و مقرون به صرفه ، برای عمر طولانی در نظر گرفته شده است و دارای درجه بالایی از مقاومت و دوام است.

ژئوممبران انعطاف پذیری لاستیک مانند این ژئوممبران ها، برای مقاومت در برابر چین خوردگی مستقیم و خم شدن ورق ها بدون آسیب رساندن به یکپارچگی و عملکرد آن می باشد

ژئوممبران های پلی اتیلن خطی با چگالی کم(LLDPE)،  با افزایش مزیت انعطاف پذیری مواد، همان دوام و مقاومت یکسانی را که در ژئوممبران های پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) یافت می شود ، فراهم می کنند، زیرا پلیمر با چگالی کمتری استفاده شده است. این ویژگی به ژئوممبران های LLDPE توانایی انطباق با سطوح نامنظم را می دهد ، مقاومت بیشتری در برابر ترک های تنش دارد و جوشکاری آسان تر را تسهیل می کند.

ژئوممبران پلی ونیل کلراید (PVC: polyvinyl chloride)

ئوممبران PVC ورقی ضد آب از پلی وینیل کلراید است. این نوع ژئوممبران یک نوع ورق ضد آب با کیفیت پلیمر بالا است. با افزودن نرم کننده ، ماده ضد اشعه ماورا بنفش ، ماده آنتی اکسیدان ، تثبیت کننده و سایر کمکهای فرآوری به رزین پی وی سی ، از طریق روش اکستروژن برای تولید ورق های PVC ضد آب استفاده می شود.

ژئوممبران های PVC یکی از انعطاف پذیرترین ژئوممبران های موجود است که با توجه به متریال استفاده شده در این نوع ورق های طول عمر طولانی بالاتر از 60 سال دارند. همچنین این ورق ها ساده ترین ماده برای جوشکاری یا اتصال می باشند. این ورق ها کاربرد های بسیار زیادی دارند و تقریبا در همه کاربرد ها قابلیت استفاده دارند که رایج ترین آنها، استفاده در  تونل ، مترو ، راه آهن و … استفاده می شوند. این ورق ها همچنین در کاربرد های معدنی هیپ لیچینک، استخر ها، لندفیل دفن زباله و … نیز استفاده می شوند

ژئوممبران پروپیلن (PP)

این نوع از ژئوممبران ها را می توان حد وسطی از دو نوع ژئوممبران پلی اتیلن و PVC دانست. ورق های ژئوممبران پلی پروپیلن از نظر انعطاف و خواص تنش – کرنش به ژئوممبران  PVC  و از نظر مقاومت شیمیائی، به ژئوممبران پلی اتیلن شباهت دارد. لذا  ژئوممبران پلی پروپیلن ، در پروژه هایی استفاده می شود که به هر دو خاصیت فوق بطور همزمان نیاز باشد

نصب ژئوممبران

سیستم های پوششی ژئوممبران سابقه طولانی در سراسر جهان دارد. با شیوع بیشتر نگرانی های زیست محیطی ، این سیستم های پوششی، ابزاری عملی برای جلوگیری از آلودگی منابع آب به آلاینده ها است. ژئوممبران نوعی ماده مصنوعی (در واقع ژئوسنتز) است که از غشاهای نفوذ ناپذیر تشکیل شده است. در حقیقت ، یک آستر ژئوممبران یک مانع هیدرولیکی مصنوعی است. می توان از این سیستم ها برای تولید محصولات جانبی زباله های خطرناک ، کنترل بوی بد ، جمع آوری گاز ، حفظ منابع آب آشامیدنی ، پرورش مواد غذایی در برنامه های آبزی پروری ، سد سازی و پساب های کنترل استفاده کرد. مزایای استفاده از سیستم های پوشش ژئوممبران بسیار زیاد است ، به ویژه اگر کسی نیاز به منابع بهبود کیفیت آب در سراسر جهان را در نظر بگیرد.

نصب ژئوممبران

نصب یا اجرای ژئوممبران (Installation) در هر پروژه ای بسته به محل پروژه، نوع پروژه ، نوع ورق های ژئوممبران متفاوت می باشد. در حالت کلی اجرای ژئوممبران یعنی تبدیل رولهای ژئوممبران به غشائی یکپارچه جهت ایجاد عایق رطوبتی که مانع از عبور سیالات شود. در هر پروژه این نصب شامل چندین مراحل می شود که در زیر آورده شده است:

 • آماده سازی بستر
 • تعیین چیدمان
 • برش کاری
 • پهن کردن و اتصال اولیه
 • جوش کاری
 • تست
 • بهره برداری
 • ترمیم

نصب سیستم های پوشش ژئوممبران یک فرایند پیچیده است که به طور کلی توسط مهندسان و تکنسین های آموزش دیده انجام می شود. تکنیک های مختلف جوشکاری تخصصی ، آماده سازی سایت و تخصص نصب لازم است تا اطمینان حاصل شود که از هر سیستم پوشش ژئوممبران به درستی استفاده شده است.

موارد زیر یک فرایند نصب ژئوممبران کلی ، در عین حال گویا است:

بازرسی تضمین کیفیت: موارد زیر برای اطمینان از نصب با کیفیت ژئوممبران بررسی می شود:

 • برآورده کردن شرایط سطح قبل از قرار دادن ورق های ژئوممبران
 • رول های ژئوممبران مستقر شدند و به درستی شناسایی شوند
 • سیستم نگهداری و محکم سازی به درستی انجام شده است
 • محکم سازی ترانشه و قرار دادن ژئوتکسایل ها یا ژئوممبران ها به درستی انجام شده باشد
 • تجهیزات جوشکاری به درستی استفاده شوند
 • دستگاه های کنترل کیفیت به درستی کار کنند
 • جوشکاری فیوژن و / یا جوشکاری اکستروژن مطابق با نوع پروژه و متخصصین نصب به درستی انجام شود
 • تمام تعمیرات بطور کامل انجام شود
 • در پروژه های خاص لوله کشی به درستی انجام شود
 • محل عبور درزها دقیق و مشخص باشد
 • نصب بر اساس طرح اصلی انجام شده باشد
 • مستندات نصب تکمیل شد

تضمین کیفیت براساس استاندارد موجود: قبل ، حین و پس از اتمام پروژه.  ناظران برای اطمینان از اجرای صحیح تمام مراحل نصب ژئوممبران ، حضور در محل کار را همیشه حفظ می کنند. گزارش های دقیق برای ثبت پیشرفت کار و همچنین هر مسئله ای که رخ می دهد و چگونگی حل آنها حفظ می شوند.  این سوابق توسط یک مدیر بررسی می شود ، و یک جنبه دیگر از بازرسی تضمین کیفیت را فراهم می کند.

 • مشخصات ژئوممبران مورد استفاده
 • نوع سیستم محکم سازی مورد نیاز
 • مقدار ورق ژئوممبران
 • کدام کنترل های کیفی در محل انجام خواهد شد
 • شرایط آب و هوایی چگونه است زیرا دما نقش مهمی در انجام و چگونگی انجام مراحل نصب دارد.
 • دمای مورد نیاز محیط نصب. دمای هوای بالای 5 درجه سانتیگراد ، باد زیر سطح 4 باشد و باران و برف نبارد.

دریافت ، ذخیره و جابجایی: هنگام ورود محصول باید موارد زیر را در نظر گرفت.

 • لازم است هر رول دارای شماره شناسایی و گواهی کیفیت باشد.
 • برای جلوگیری از آسیب رسیدن ، رول ها را با تجهیزات تایید شده تخلیه کنید. برای تحقق این امر می توان از میله های پخش کننده یا تسمه های بالابر استفاده کرد.
 • بازرسی بصری از خارج رول ها باید نشان دهنده این باشد که هیچ سوراخ ، اشک یا حبابی وجود ندارد. هرگونه آسیب عدم انطباق که شناسایی شود ، یادداشت و ثبت می شود. مواد غیر انطباق ترمیم می شوند ، یا به روشی استفاده می شوند که متناسب با کاربرد آنها باشد.
 • تمام اشیا hard سخت لبه تیز را که ممکن است به ژئوممبران آسیب برساند ، با احتیاط برداشته شود ، چاله ها پر شود ، سطح خاک تسطیح شود
 • سطح محل ذخیره سازی باید فاقد سنگ و مواردی باشد که می تواند ورق های ژئوممبران را سوراخ کند.
 • رول ها را می توان روی سکوهای چوبی یا تشک های شنی قرار داد.
 • سطح نباید نزدیک منبع گرمایی باشد.
 • رول ها نباید بیشتر از 3 تا روی هم باشند
 • محل ذخیره سازی باید در مکانی باشد که دستکاری ورق ها را به حداقل برساند.

روش های تولید ژئوممبران

تولید کننده ژئوممبران

دو روش برای تولید ژئوممبران در کارخانه ها استفاده می شود:

فرآیندهای اکستروژن  (Extrusion)

غلتک زنی و پخش کردن (Spread coating)

روش اکستروژن: در این روش پلیمر مذاب به صورت ورقه های غیر مسلح در می آید و سپس زمانی که ورقه ژئوممبران هنوز گرم است، به یک لایه الیافی یکپارچه تبدیل می شود. این مرحله از طریق غلتک زنی انجام می شود.
روش غلتک زنی: در این روش لایه پلیمری داغ از بین غلتک ها رد می شوند و ورق های ژئوممبران پس از تنظیم میزان ضخامت توسط دستگاه تولید می شود.

تولید ورق های با عرض های بالاتر، به دو عامل کیفیت مواد اولیه و مواد افزودنی، و کیفیت و تکنولوژی دستگاه های تولید ژئوممبران بستگی دارد . که این دو عامل بصورت موازی تاثیر  بسزایی در کیفیت نهایی محصول خواهد داشت و اگر این اصول رعایت نشوند، ممکن است ضخامت ورق ها در راستای عرض و طول یکسان نبوده و متغیر می باشد. و این نشان از کیفیت پایین ورق ژئوممبران می باشد.

ورقهای تولیدی این شرکت در عرض های مختلف از 2 متر ، 5 متر و  7 مترو در رنگ های متفاوت (عمدتا مشکی و آبی و سفید) تولید می شود. تولید می شوند و کارشناسان ما با توجه به نوع پروژه، متراژ پروژه و محل نصب ورق ها، هزینه حمل و نقل تا محل پروژه، و براورد هزینه بهترین مشاوره و انتخاب را به خریدارن محترم پیشنهاد خواهند داد.